Важливість утеплення будинку
Утеплення фасаду будинку дуже важливе, і для економіки енергії затраченої на опалення, і для захисту від проникнення вологи, звукоізоляції, захисту від вогні. Основні для теплоізоляції зовнішніх стін, які використовують матеріали на сьогодні, це полістирольні та мінеральні плити.
У власників, які збираються проводити роботи з термоізоляції будинків та будівельників питання: який матеріал краще обрати – пінополістирольні чи мінеральну вату? Щоб допомогти краще утеплити будинок, розглянемо, що представляє собою кожен із цих матеріалів і порівнюємо їх основні характеристики.
Пінополістирольні плити – це газонаповнений синтетичний полімерний пористий матеріал, що складається з гранульованого полістиролу, отриманого за допомогою синтетичних смол.
Мінеральна вата ( мінераловатні плити ) – це волокнистий матеріал, який підтримує із розплавлених гірських порід, доменних шлаків та їх сумішей. Як правило для її виготовлення використовують гірські породи вулканічного походження, тому її часто називають базальтова вата кам'яна вата.
Мінвата чи пінопласт : відмінності
Розглянемо основні властивості таких матеріалів, як теплопровідність звукоізоляції, паропроникність, вогнестійкість, стійкість до шкідників, простота монтажу, термін служби, ціни.
- Теплопровідність
Це основна власність, що характеризує теплоізоляційні матеріали. Але для пінопласту і для мінераловатних плит вона практично однакова, становить близько 00.03-0.04Вт/(м•К), коливається в межах кількох тисяч залежностей від конкретного виду утеплювального матеріалу. Тому за цим параметром не можна зробити вибір, потрібно розглянути інші характеристики.
- Звукоізоляція
Пінопласт лише частково гасить зовнішні звуки. А от вата шуми поглинає дуже добре, а отже це один з найкращих шумоізоляційних матеріалів. Звукоізоляційні властивості залежати від густини матеріалу: вата з меншою густиною краще поглинає повітряні шуми, з більшою – краще поглинає ударні звуки. А це досить важливий фактор для комфорту та спокою життя.
- Вогнестійкість
Тут пінопласт програє однозначно він легко займається при найменшому контакті з вогнем і розгорається із шаленою швидкість, чим порятунок оселі від пожежі робить неможливим. А ось кам’яна вата – це, сплав гірських порід, продукти виверження вулканів. А отже, вогню і високих температур зовсім не боїться і є хорошим протипожежним матеріалом. Будинки, утеплені ватою, безпечніш. Температура її плавлення становить понад 1000°С, а також, на відміну від пінопласту, не виділяє токсичних смол при високих температурах.
- Паропроникність
Важливим параметром при утепленні будинку є вплив утеплювачів поглинати та пропускати вологу. Відомо, що пінополістирольні плити не дихають, отже з часом стіна починає накопичувати надлишкову вологість та пліснявість. В мінеральної вати навпаки паропроникність висока, її волокна пропускають пару не поглинаючи її. А це значно підвищує вологостійкість такого покриття.
- Стійкість до шкідників
Пінопласт – чудове середовище для мишей та щурів. Базальтова вата непридатна для життя будь-яких шкідників. То ж коментарі тут зайві.
- Монтаж
Що стосується самого процесу термоізоляційних робіт, то тут незначно виграє пінопласт. Технологія його кріплення простіша та швидша. Монтаж теплоізоляційних плит з мінеральної вати потребує більшої кваліфікації, проте також не є надто складним.
- Довговічність
Термін служби пінопластового покриття може становити 10 років, хоча завдяки використанню захисних шарів довговічність може бути продовжена в рази. Для мінеральної вати термін служби може сягати 50 років.
- Ціна
Важливим фактором для вибору є, звісно, ціна на матеріали для утеплення фасадів. Ціни залежать від конкретної марки та виробника матеріалу, але тут загальна тенденція на користь пінопласту, він значно дешевший ніж мінеральна вата.
Чим краще утеплити будинок : пінопластом чи мінватою ?
Проаналізувавши ряд характеристик матеріалів можна зробити певні висновки. Пінопласт виграє лише за ціною матеріалу та простотою монтажу, а отже дає виграш у вартості утеплення. І при однакових теплоізоляційних властивостях за всіма важливими для безпеки і комфорту життя характеристиками як шумоізоляція, вогнестійкість, вологопроникність, захищеність від шкідників однозначно виграє мінеральна вата.